Nové udalosti do kalendára môžu pridávať administrátori: Peter Šichman, Martin Plávala, Michal Procházka
Niektoré udalosti sa zobrazia iba po prihlásení (napr. stretnutia Meet & …).

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Slovenské doktorandské fórum 2017

19.10.2017 13:00 - 20.10.2017 20:00

Asociácia doktorandov Slovenska spoluorganizuje Slovenské doktorandské fórum 2017 spolu so Študentskou radou vysokých škôl SR, Žilinskou univerzitou v Žiline, Fakultou riadenia a informatiky a SAIA v dňoch 19. 10. 2017 – 20. 10. 2017 na pôde Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline, za podpory Slovenskej rektorskej konferencie.

Nad podujatím prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska.

Slovenské doktorandské fórum (SDF) je jedinečnou konferenciou doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov na Slovensku. Slovenské doktorandské fórum predstavuje platformu, na ktorej majú možnosť sa stretnúť doktorandi a vedeckí pracovníci z rôznych oblastí výskumu a odboru štúdia. Účasť na Slovenskom doktorandskom fóre je pre členov Asociácie doktorandov Slovenska (ADS) bezplatná, avšak je dôležité sa registrovať, keďže počet miest je obmedzený. SDF sa môžu zúčastniť aj nečlenovia ADS, pre nečlenov je výška registračného poplatku 80 Eur. Členovia ADS majú prednosť účasti na SDF. Témou V. ročníka Slovenského doktorandského fóra je „Perspektíva mladej vedy na Slovenku“. Fórum bude realizované počas dvoch dní, a to formou jednak moderovanej plenárnej diskusie, ale aj pomocou rozdelenia účastníkov do diskusných skupín na základe stanovených diskusných problémov a pomocou rozdelenia účastníkov na pracovné skupiny do workshopov.

Čiastkovými problémami, ktoré sa na fóre budú riešiť, sú:

  • profesijný a osobnostný rozvoj doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov naSlovensku;
  • interdisciplinárny charakter výskumu – podpora,
  • kvalitavzdelávania pre potreby rozvoja mladej vedy na Slovensku.

Registrácia na Slovenské doktorandské forum 2017 je pomocou registračného formulára, pretože s prihlasovaním sa na SDF sa účastník prihlasuje aj na konkrétne workshopy a diskusné skupiny. Viac informácií ohľadne SDF je možné získať na www.ads.sk alebo v skupine na Facebooku: Asociácia doktorandov Slovenska, kde je k SDF vytvorená aj udalosť. Počet miest je limitovaný.

Občianske združenie Asociácia doktorandov Slovenska (ďalej v texte len „ADS“) je dobrovoľné, záujmové združenie fyzických a právnických osôb pôsobiacich na akademickej pôde slovenských univerzít a vysokých škôl, najmä študentov doktorandského štúdia a mladých vedcov. Partnermi ADS je Slovenská rektorská konferencia, Študentská rada vysokých škôl SR, Fond na podporu vzdelávania, Eurodoc. ADS úzko komunikuje s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Cieľom ADS je najmä zvyšovanie kvality doktorandského štúdia a výskumu prostredníctvom pôsobenia na kvalitu ich študijných a pracovných podmienok, realizáciou výskumných a vzdelávacích projektov a konferencií v spolupráci so slovenskými a zahraničnými vzdelávacími a vedeckými inštitúciami.
Členom združenia môže byť každý, kto sa k členstvu dobrovoľne prihlási a súhlasí so stanovami združenia. Zaregistrovať sa dá vyplnením registračného formulára na webovej stránke ADS www.ads.sk.

Účasť na SDF je pre členov Asociácie doktorandov Slovenska bezplatná, ale zúčastniť sa môžu aj nečlenovia Asociácie doktorandov Slovenska. Poplatok pre nečlenov je vo výške 80,- Eur. Organizátor znáša náklady na ubytovanie a na stravu počas konania Slovenského doktorandského fóra 2017. Zabezpečujeme ubytovanie v Hoteli Slovakia, Žilina. Účastník Slovenského doktorandského fóra znáša náklady na ubytovanie.

SDF 2017-program

Podrobnosti

Začiatok:
19.10.2017 13:00
Koniec:
20.10.2017 20:00

Organizátor

Asociácia doktorandov Slovenska
Email:
ads@ads.sk
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Žilinská univerzita
Univerzitná 8215/1
Žilina, Slovensko 010 26 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
View Miesto udalosti Website

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.