Nové udalosti do kalendára môžu pridávať administrátori: Peter Šichman, Martin Plávala, Michal Procházka
Niektoré udalosti sa zobrazia iba po prihlásení (napr. stretnutia Meet & …).

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Noc Výskumníkov

28.9.2018 9:00 - 23:00

Festival vedy Európska noc výskumníkov je projekt finančne podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií – Horizon 2020, v časti – Marie Sklodowska-Curie actions pod číslom 818109 a financovaný zo štátneho rozpočtu SR prostredníctvom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

Európska noc výskumníkov je paralelne organizovaná v 24 štátoch Európy. Mottom tohtoročného festivalu je „Výskumníci v nás“. Chceme si pripomenúť, že každý z nás niekedy zažil, aké je to byť vedcom a každý môže svojimi poznatkami prispieť k pokroku.

Festival vedy na Slovensku už dvanásty rok organizuje – Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, portálom EurActiv.sk a Centrom vedecko-technických informácií SR.

Bohatý a maximálne pestrý program sa snaží osloviť všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Špeciálnou cieľovou skupinou projektu sú deti v školskom veku, pričom dôraz je kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.
Našou snahou je presvedčiť verejnosť, že veda nie je v žiadnom prípade nudná, ťažkopádna, či príliš komplikovaná oblasť a práca. Práve naopak hoci vyžaduje veľa trpezlivosti, odhodlania a disciplíny, ponúka zároveň dobrodružstvá a nečakané zážitky, ktoré človeka povzbudzujú pokračovať v práci, inšpirujú k novým objavom a neustále podnecujú ľudskú myseľ.

Podrobnosti

Dátum:
28.9.2018
Čas:
9:00 - 23:00
Webstránka:
http://www.nocvyskumnikov.sk/

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.