Return to PhD. štúdium na SAV

Podmienky ukončenia PhD.

Domov Diskusné Fóra PhD. štúdium na SAV Podmienky ukončenia PhD.

Zobrazujú sa príspevky 5 - 1 až 5 (z 5 celkovo)
 • Autor
  Príspevky
 • #327
  Michal Procházka
  Keymaster
  • Michal

  Na stretnutiach s mladými z rozličných ústavov sme sa dozvedeli, že na rôznych ústavoch sú rôzne podmienky PhD štúdia. Ak to chceme zjednotiť, potrebujeme od Vás vedieť ako to je na tom ktorom ústave. Prosím píšte s akými podmienkami ste sa stretli na ústave, fakulte, aby ste mohli ísť obhajovať PhD?

  #372
  Anonymný
  Neaktívny

  Ja neviem v Ústave etnológie o ničom špeciálnom. Treba si plniť povinnosti, “ktoré prídu” počas štúdia a splniť počet kreditov. A riadnej obhajobe predchádza ešte interná obhajoba pred konečným odovzdaním práce…

  #374
  Michal Procházka
  Keymaster
  • Michal

  Nič špeciálne na jednom ústave môže byť niečo nemysliteľné na inom. Preto nás zaujímajú podmienky, napr. počet publikácií, či musia spĺňať nejaké kritéria (impact, prvoautorstvo a pod.), rozsah záverečnej práce, jazyk v akom musí byť písaná alebo niečo iné…

  #415
  Mladí Vedci SAV
  Moderátor

  Na Fyzikálnom ústave (aspoň na našom Oddelení multivrstiev a nanoštruktúr) musíme mať aspoň jednu prvoautorskú publikáciu, reálne napísanú študentom (nestačí, že na nejakej publikácií som ako prvoautor, ak ju písal niekto iný) a samozrejme dostatok kreditov na univerzite. Prácu píšu všetci v angičtine, aj keď si myslím, že to nie je nutná podmienka.

  #471
  Mladí Vedci SAV
  Moderátor

  Ahojte,

  nájde sa tu niekto kto je doktorandom na ÚKTV a vedel by zodpovedať pár otázok? …ohľadom podmienok ukončenia PhD, prípadne fungovania počas PhD, atd.

  ďakujem

Zobrazujú sa príspevky 5 - 1 až 5 (z 5 celkovo)
 • Musíte byť prihlásený any ste mohli odpovedať na túto tému

Permanent link to this article: https://mladi.sav.sk/forums/topic/podmienky-ukoncenia-phd