Return to Vzťahy s univerzitami

Odpoveď na:Vzťahy s univerzitami

Domov Diskusné Fóra PhD. štúdium na SAV Vzťahy s univerzitami Odpoveď na:Vzťahy s univerzitami

Mladí Vedci SAV
Moderátor

Ja som uz sice prednedavnom skoncil, ale ohladom STU viem napisat asi tolko, ze velmi prudko zavisi od odboru, ci sa dostanete k uceniu. Ja som mal tiez velky zaujem, ale na katedre si domorodci velmi strazili svoje “miesto pri okne”. Na druhej strane dvaja moji kolegovia ucili na inej katedre, anpriek tomu ze robili pracu na mojom domovskom ustave. Rovnako ako Martin som vital cas navyse na svoj vyskum, ale tiez som mal zaujem aspon rok si skusit aj ucit nejaky predmet/seminare/cvika.
Co sa tyka samotnych clankov – pripisovanie na poster mi nevadi (koho to zaujima, ze? 🙂 ), pripisovanie na publikaciu mi uz vadi, a to z principu. Toto povazujem za normalnu sikanu, skola udajne dostava prispevok na kazdeho doktoranda, aj toho co je na SAV (ak to tak nie je, ospravedlnujem sa, opravte ma). O tohoto studenta sa vobec nestara, ale par clankov navyse uz chce mat, ved pri akreditacii je treba sa pochvalit. Rozumiem tomu, ze skola potrebuje motivovat studentov aby nesli vsetci na SAV/do zahranicia, aby im tam niekto na PhD ostal, ale takyto “mocensky postoj” je velmi nefer, zial ale toto my nevyriesime – to by chcelo dohodu medzi rektorom a predsedom SAV. Idealne by bolo, ak by mohla SAV skolit nezavisle od univerzit…

Permanent link to this article: https://mladi.sav.sk/forums/reply/422